ZAVŘÍT SEZNAM

Můj seznam

MOJE ZAHRADY

Nemáte v seznamu žádné zahrady. Vyberte si v našem katalogu.

Akce, které navštívit

Nemáte vybrané žádné akce. Podívejte se na náš kalendář akcí.

"Projekt je spolufinancován EU z programu Interreg Rakousko-Česká republika."

CZ / DE / EN
CZ / DE / EN
CZ / DE / EN
Zahrada sv. Hildegardy - SONNENTOR
Zahrada sv. Hildegardy - SONNENTOR

Katalog zahrad

Zde se nacházíte: Domů / Zahrada sv. Hildegardy - SONNENTOR

vyhledávání

Kontakt

518 362 687
sonnentor@sonnentor.cz
www stránky

přidat na můj seznam

region

Jižní Morava

Vhodné pro

PÁRY

RODINY S DĚTMI

SENIOŘI

MLADÍ LIDÉ

Zahrada sv. Hildegardy - SONNENTOR

Tematická a zážitková zahrada , Ostatní

Příhon 943, 696 15 Čejkovice - Ukázat na mapě

Zahrada Sv. Hildegardy

Nechali jsme se inspirovat abatyší Hildegardou, která byla jedna z nejvýznamnějších žen pozdního středověku a již tehdy měla vizionářský názor na zdravý způsob života. Naše zahrada sv. Hildegardy je členěna do několika zajímavých částí. Tvoří ji zahrada aromaterapeutická, okrasná s odpočinkovou zónou a dětský naučný koutek. Zahrada aromaterapeutická a okrasná s odpočinkovou zónou – zde naleznete širokou škálu bylin a okrasných rostlin, které zpříjemní nejen vaši procházku zahradou, ale i posezení na bezbariérové terase se zastíněním či na lavičkách.

Dětský naučný koutek je členěn do několika tematických záhonků, kde se nejen děti seznámí s bylinkami a jejich využitím. V zahradě bylinných koupelí poznáte bylinky, z kterých lze připravit třeba relaxační koupel. Zahrada koření a zahrada jedlých květů nabídne bylinky a květy, které nesmí chybět v žádné kuchyni a jídla bez nich by nechutnala tak skvěle. S bylinkami pro výrobu přírodních vonných olejů vás seznámí zahrada éterických olejů a s bylinkami na různé neduhy zase zahrada čajů Zase dobře. V neposlední radě nesmí chybět ani zahrada čajů sv. Hildegardy, která obsahuje bylinky, které Hildegarda s oblibou používala. V poslední, Raráškově zahradě, můžete nejen poznat, ale i třeba ochutnat drobné ovoce.

Ze zahrady je přístup na Vyhlídku na výsluní, kde se rozhlédnete do malebného okolí Čejkovic. Zde se seznámíte i s našimi včelkami medonosnými, kterým jsme poskytli příbytek na extenzivní střešní zahradě osázené sukulenty, jako jsou netřesk a rozchodník. Naše zahrada sv. Hildegardy získala v roce 2013 plaketu Přírodní zahrady.

Vybavení


zahrady v okolí

Akce

Mapa zahrad

Jižní Morava

58 zahrad