ZAVŘÍT SEZNAM

Můj seznam

MOJE ZAHRADY

Nemáte v seznamu žádné zahrady. Vyberte si v našem katalogu.

Akce, které navštívit

Nemáte vybrané žádné akce. Podívejte se na náš kalendář akcí.

"Projekt je spolufinancován EU z programu Interreg Rakousko-Česká republika."

CZ / DE / EN
CZ / DE / EN
CZ / DE / EN
Ukázková přírodní zahrada Chaloupky
Ukázková přírodní zahrada Chaloupky

Katalog zahrad

Zde se nacházíte: Domů / Ukázková přírodní zahrada Chaloupky

vyhledávání

Kontakt

568 870 434, 775 740 221
knezice@chaloupky.cz
www stránky

přidat na můj seznam

region

Vysočina

Vhodné pro

PÁRY

RODINY S DĚTMI

SENIOŘI

MLADÍ LIDÉ

ŠKOLY

Ukázková přírodní zahrada Chaloupky

Ukázková přírodní zahrada

Kněžice 109, 675 29 Kněžice - Ukázat na mapě

Ukázková přírodní zahrada u pobytového Ekocentra Chaloupky Kněžice, které sídlí v bývalém loveckém zámečku, který prošel celkovou rekonstrukcí. Ekocentrum Chaloupky se nachází v katastru obce Kněžice (nad Novou Brtnicí) na půli cesty mezi Třebíčí a Jihlavou.

Certifikovaná Ukázková přírodní zahrada se skládá z několika částí - okrasná část s trvalkami a bylinkami, malým jezírkem, vrbovým altánem, pěstební část ve vysokých záhonech, velký skleník, květnatá louka, ovocný sad se včelami a domácími zvířaty.

Stěžejní činností jsou pobytové a jednodenní výukové pro školy a jsou zaměřené na poznávání ekosystémů, lesní moudrost a v zimě pak rekonstruujeme život na vesnici před 100 lety. Využíváme vlastní malou zvířecí farmu v ekocentru i větší farmu v Zašovicích, přírodní zahradu, učíme na louce, v lese, lovíme hmyz v rybníčku.

Ekocentrum vytápíme tepelným čerpadlem, snažíme se připravovat jídla z místních surovin, využíváme mléčných výrobků z naší farmy v Zašovicích Kromě vlastní činnosti nabízíme zázemí pro akce jiných organizací (ubytování, stravování zapůjčení prostor a techniky), prostory pro pořádání svateb, individuální turistiku - ideální pro cyklisty, běžkaře a rodiny a dětmi (podkrovní pokojíky s vlastním soc. zařízením, jídelna s vybaveným kuchyňským koutem), celoročně přístupnou zahradu a dětskou farmu. Pořádáme různorodé akce pro pedagogy a širokou veřejnost.

K procházce po okolí lze využít značenou okružní Lesní naučnou stezku, která začíná u budovy střediska. Délka trasy asi 4 km s možností zkratek, na které najdete šest informačních tabulí.

Vybavenízahrady v okolí

Akce

Mapa zahrad

Jižní Morava

58 zahrad