ZAVŘÍT SEZNAM

Můj seznam

MOJE ZAHRADY

Nemáte v seznamu žádné zahrady. Vyberte si v našem katalogu.

Akce, které navštívit

Nemáte vybrané žádné akce. Podívejte se na náš kalendář akcí.

"Projekt je spolufinancován EU z programu Interreg Rakousko-Česká republika."

CZ / DE / EN
CZ / DE / EN
CZ / DE / EN
Ukázková přírodní zahrada u Pazderků
Ukázková přírodní zahrada u Pazderků

Katalog zahrad

Zde se nacházíte: Domů / Ukázková přírodní zahrada u Pazderků

vyhledávání

Kontakt

731 654 771
libusepazderkova@seznam.cz
www stránky

přidat na můj seznam

region

Jižní Morava

Vhodné pro

SENIOŘI

MLADÍ LIDÉ

ODBORNÍCI

Ukázková přírodní zahrada u Pazderků

Ukázková přírodní zahrada

Tihůvka 24, Brno - Ukázat na mapě

Ukázková přírodní zahrada U Pazderků. Foto: Libuše Pazderková

V roce 1994 jsme koupili ladem ležící pole v Brně – Ořešíně a přetvořili je na 4.500 m2 venkovské zahrady se značnou biodiverzitou. Svažitý pozemek je obrácen k jihu a sousedí s lesem.

Flora: běžné i méně obvyklé ovocné stromy a keře (mišpule, kdoule, zimolez, tatarka, oskeruše, dřín, muchovník, jeřáb…), zeleninové záhony. Množství trvalek (náprstník, leknín...), keřů (růže galská, klokoč zpeřený, hlošina okoličnatá, hloh peřenoklaný...) a stromů (lípa, vrba...), léčivky, staré plevele (koukol polní, kravinec španělský, úporek pochybný), květnatá louka (starček roketolistý, úročník bolhoj, mochna přímá...) sečená kosou, seno sušíme na podestýlku pro slepice.

Fauna: Rybník cca 30m2 s karasy a koi kapry. Chov slepic (araukana, plymutka, brahmanka, australka, orpingtonka, vlaška…), kuřátka vysedí a vyvedou kvočny. Množství motýlů (okáči – voňavkový, bojínkový..., babočky – síťkovaná, bodláková, kopřivová..., modrásci, otakárek fenyklový…), hmyzu (kudlanka nábožná, tesařík obrovský...), pavouků (křižák pruhovaný…). Ropuchy, skokani, slepýš křehký, užovka obojková a hladká (pravidelně spousta vylíhnutých vajec v kompostu), ježci, ptáci (vrabci, sýkorky, brhlík, dlask, hýl, pěnkava, pěnice, červenka…).

Zahrady v okolí: Ukázková přírodní zahrada Vlašínovi

Akce: Prohlídka zahrady je možná po telefonické domluvě. Doporučuji dle zájmu vytipovat si období, kdy jsou určitá rostlinná společenství v nejlepší kondici. Např. Jarní efemeroidy (sasanky, zapalice, kokořík, ladoňky), později trvalkové záhony, louka. V květnu – červnu vyvádějí slepice kuřátka. Je možná i větší skupina návštěvníků.

Vybavení


zahrady v okolí

Akce

Mapa zahrad

Jižní Morava

58 zahrad