ZAVŘÍT SEZNAM

Můj seznam

MOJE ZAHRADY

Nemáte v seznamu žádné zahrady. Vyberte si v našem katalogu.

Akce, které navštívit

Nemáte vybrané žádné akce. Podívejte se na náš kalendář akcí.

"Projekt je spolufinancován EU z programu Interreg Rakousko-Česká republika."

CZ / DE / EN
CZ / DE / EN
CZ / DE / EN
Ukázková školní přírodní zahrada MŠ Jaroměřice nad Rokytnou
Ukázková školní přírodní zahrada MŠ Jaroměřice nad Rokytnou

Katalog zahrad

Zde se nacházíte: Domů / Ukázková školní přírodní zahrada MŠ Jaroměřice nad Rokytnou

vyhledávání

Kontakt

568440236, mob.: 739 260 229
reditelka@ms-jaromerice.cz , ms@ms-jaromerice.cz,
www stránky

přidat na můj seznam

region

Vysočina

Vhodné pro

PÁRY

RODINY S DĚTMI

MLADÍ LIDÉ

Ukázková školní přírodní zahrada MŠ Jaroměřice nad Rokytnou

Ukázková přírodní zahrada

Husova 168, 675 51 Jaroměřice nad Rokytnou - Ukázat na mapě

Přírodní zahrada při naší mateřské škole byla slavnostně otevřena dne 17. 6. 2014. Díky dotacím Kraje Vysočina a podpoře zřizovatele, Města Jaroměřice nad Rok., se mohla školní zahrada MŠ pozvolna proměňovat v opravdové přírodní království, které mohou děti MŠ využívat nejen ke hrám a k odpočinku, ale také ke zkoumání a pozorování zákonitostí přírody, a to v každém ročním období. Při slavnostním otevření byla naší zahradě udělena plaketa "Přírodní zahrada"

Hlavním realizátorem naší přírodní zahrady je místní zahradník pan Vladislav Vejtasa a právě díky jeho úžasným nápadům, do jejichž realizace zapojil i prací nadšené děti, vzniklo na naší rozlehlé zahradě několik herních a poznávacích prvků: bylinková spirála, broukoviště Brouka Pytlíka, Rákosníčkův vrbový domeček, nektarová čerpací stanice motýla Emanuela, kompostér žížaly Jůlinky, zobací záhonek, ještěrkoviště, divoký koutek paní Přírody, sáňkovací kopec, kuchyňka pana Vařečky, kompasové stromy, hmyzí hotel. Většina z těchto koutků má název některé z pohádkových postaviček, a tak se tu děti mohou cítit opravdu jako v pohádce – veselé, šťastné, spokojené.

Přírodní zahradu máme krásnou a jsme na ni právem pyšní, dobře se o ni staráme a děti učíme pozorně naslouchat a procházet jí s otevřenýma očima a zjišťovat, že tu v žádném případě nejsme sami. Děti stačí jen lehce upozornit na mnohotvárnost živých tvorů, které mají přímo před nosem, a jejich zvídavost se ještě víc probudí. Jsme proto pyšni na to, že dne 23.5.2016 byla naší zahradě udělena plaketa v žebříčku zahrad ještě vyšší, a to plaketa "Ukázková přírodní zahrada".

Vybavení


zahrady v okolí

Akce

Mapa zahrad

Jižní Morava

58 zahrad