ZAVŘÍT SEZNAM

Můj seznam

MOJE ZAHRADY

Nemáte v seznamu žádné zahrady. Vyberte si v našem katalogu.

Akce, které navštívit

Nemáte vybrané žádné akce. Podívejte se na náš kalendář akcí.

"Projekt je spolufinancován EU z programu Interreg Rakousko-Česká republika."

CZ / DE / EN
CZ / DE / EN
CZ / DE / EN
Ukázková přírodní zahrada MŠ a ZŠ Boleradice
Ukázková přírodní zahrada MŠ a ZŠ Boleradice

Katalog zahrad

Zde se nacházíte: Domů / Ukázková přírodní zahrada MŠ a ZŠ Boleradice

vyhledávání

Kontakt

722 199 668
reditelka@boleradice.cz
www stránky

přidat na můj seznam

region

Jižní Morava

Vhodné pro

RODINY S DĚTMI

ŠKOLY

Ukázková přírodní zahrada MŠ a ZŠ Boleradice

Ukázková přírodní zahrada

Boleradice 57, 691 12 Boleradice - Ukázat na mapě

Ukázková přírodní zahrada MŠ a ZŠ Boleradice

Přírodní ukázková zahrada při základní a mateřské škole má hlavní motto Učíme a hrajeme si venku. Děti i návštěvníci zde mohou aktivně odpočívat při pozorování živočichů, rostlin a přírodních dějů. V učebnách a altáncích najdou dostatek klidu a stínu. Na zahradě mohou pozorovat stanoviště mokřadu, projít se po louce, sledovat pěstování zeleniny ve zvýšených záhonech nebo podle čtyřletého osevního postupu. U jezírka plavou vodní živočichové, pro motýly a ptáky jsou připravena krmítka a pítka. Po obvodu zahrady jsou umístěné vitríny s informacemi i pracovními listy. Děti využijí herní prvky i pískoviště. Škola nabízí možnost prohlídky zahrady s průvodcem, pro zájemce má připraveny pohlednice a nabízí i mapu přírodních zahrad.
Zahrada je rozčleněná na část relaxační - zde hrají hry a zelinářskou - tady sejí semínka a pozorují, jak rostliny rostou, kvetou a mají plody. Dále jsou na zahradě dvě učebny - jedna pro děti ze školky a druhá pro výuku školáků.
Na zahradě také najdete koutek divočiny, do tohoto koutku je zasaženo jen minimálně, pouze rostliny omezují, aby návštěvníky zahrady nepřerostly. Na dvoře je také ohniště, kde rádi žáci opékají špekáčky a povídají si s učiteli. Škola učí děti třídit odpad a kompostovat.

Městys Boleradice je známý svým kamenným divadlem, kde tvoří amatérský divadelní Spolek bratří Mrštíků se 120 let starou tradicí. Návštěvníci mohou navštívit také vinařskou uličku Tihelňa, zajít na občerstvení do zdejší restaurace i kavárny. Pro cyklisty nebude problém dojet kousek za Boleradice k přírodnímu zákoutí Údolí bratří Mrštíků, kde jsou zajímavé informace o těchto umělcích – učitelích, spisovatelích a také včelařích. Dřevěné sochy Mrštíků uvidí v tomto údolí a také přímo nad obcí, kde se tyčí dvojice slovanských věrozvěstů Konstantina a Metoděje. Ještě výše nad obcí v nejvyšším bodě Boleradic najdou rozhlednu Nedánov s krásným výhledem do krajiny.

Vybavení

zahrady v okolí

Akce

Mapa zahrad

Jižní Morava

58 zahrad