ZAVŘÍT SEZNAM

Můj seznam

MOJE ZAHRADY

Nemáte v seznamu žádné zahrady. Vyberte si v našem katalogu.

Akce, které navštívit

Nemáte vybrané žádné akce. Podívejte se na náš kalendář akcí.

"Projekt je spolufinancován EU z programu Interreg Rakousko-Česká republika."

CZ / DE / EN
CZ / DE / EN
CZ / DE / EN
Ukázková zahrada Margit Stich
Ukázková zahrada Margit Stich

Katalog zahrad

Zde se nacházíte: Domů / Ukázková zahrada Margit Stich

vyhledávání

Kontakt

+43 680 3069134
margit.stich@aon.at
www stránky

přidat na můj seznam

region

Dolní Rakousko

Vhodné pro

PÁRY

SENIOŘI

Ukázková zahrada Margit Stich

Ukázková přírodní zahrada , Užitková zahrada

Am Steg 16, 3071 Böheimkirchen, Rakousko - Ukázat na mapě

Schaugarten Margit Stich_Gartenzauber_c_Margit Stich

Ukázková zahrada Margit Stich v obci Böheimkirchen je nádherná přírodní zahrada osázená v anglicko-selském stylu. Předzahrádka s anglickými růžemi, vlastními vypěstovanými zimostrázy ve tvaru koulí a také pivoňky a hortenzie jsou uspořádány ve formální struktuře. Přes malý můstek mezi velkou borovicí a jalovcem kolem rozkvetlého živého plotu a špalíru s vínem vede pod růžovým obloukem porostlým zářivě červenou popínavou růží  "Sympathie“  cestička do partie bohatě osázené rostlinami a dobře začleněné do celkové kompozice zahrady.

V integrované „selské zahradě“ rostou léčivé byliny, bobulovité keře, zelenina a jahody i pestré slunečnice a spousta odrůd pivoněk. Je to místo lákající užitečný hmyz, jakou jsou včely, čmeláci a barevní motýli. Především tato část zahrady neustále inspiruje její majitele k filozofickým textům v uceleném stylu. Pro vášnivou zahradnici a certifikovanou bylinkovou pedagožku je šetrný přístup k přírodě velmi důležitý. Tento postoj se také odráží v komentářích během prohlídky zahrady. Zahrada byla již také použita pro účely natáčení filmu.

V romanticky koncipovaných a bohatě dekorovaných koutech a zákoutích jsou rovněž umístěné různé prvky k posezení. V zahradě se najdou oblíbená místa pro každé roční a denní období. Hojně využívaný je velký stůl pod vrbou smuteční, která zde byla vypěstovaná a její stáří je 25 let. I během horkých letních dnů se tady vždy sedí příjemně. Také listy na stěně domu hustě ovinuté vonícími fialovými květy vistárie vytvářejí oblíbené stinné místečko. Zahradu opečovávanou s láskou obklopuje mnoho velkých stromů. V samotné zahradě rostou různé staré odrůdy jabloní, hrušeň, švestka, višeň a kdouloně.

Margit Stich láskyplně zkrášlila svou zahradu jedinečnými kreativními a vlastnoručně vyrobenými nápady, z velké části jsou to  recyklované materiály ze železa, dřeva a kamenů i hrnčířské a proutěné dekorace.  V zahradě lze najít mnoho osobních výroků a rčení. Pedagožka v oblasti bylinek má také spoustu znalostí týkajících se energetických účinků rostlin a kosmických souvislostí přírody v kontextu s člověkem. Její osobní motto: „Zahrada je jako náš život, zdánlivě nekonečný úkol, růst, kvést a zrát.“

Vybavení
zahrady v okolí

Akce

Mapa zahrad

Jižní Morava

58 zahrad