ZAVŘÍT SEZNAM

Můj seznam

MOJE ZAHRADY

Nemáte v seznamu žádné zahrady. Vyberte si v našem katalogu.

Akce, které navštívit

Nemáte vybrané žádné akce. Podívejte se na náš kalendář akcí.

"Projekt je spolufinancován EU z programu Interreg Rakousko-Česká republika."

CZ / DE / EN
CZ / DE / EN
CZ / DE / EN
Zámecký park Světlá nad Sázavou
Zámecký park Světlá nad Sázavou

Katalog zahrad

Zde se nacházíte: Domů / Zámecký park Světlá nad Sázavou

vyhledávání

Kontakt

+420 778075588, +420 774 83 85 85
Info@zameksvetla.cz
www stránky

přidat na můj seznam

region

Vysočina

Vhodné pro

PÁRY

RODINY S DĚTMI

SENIOŘI

MLADÍ LIDÉ

ŠKOLY

Zámecký park Světlá nad Sázavou

Park

Zámecká 1, 582 91 Světlá nad Sázavou - Ukázat na mapě

Zámecký areál Světlá nad Sázavou se nachází 17 km od Havlíčkova Brodu. Mezi její nejvýznamnější pamětihodnosti patří také anglický upravený park, který obklopuje zámek.

Park byl založen v době rozsáhlých stavebních a rekonstrukčních prací v roce 1871 hrabětem Františkem Josefem Salm-Reifferscheidtem. Podle trendů té doby jej nechal obohatit o množství tzv. romantických staveb, které se více nebo méně zachovaly do dnešní doby - altánky, kamenná schodiště a lavičky, ocelový klenutý Čertův most nad kamenitou strží pod přelivem Horního rybníka, ale také alpinum, kamenné přepady, tůňky s lekníny a několik lávek. Po roce 1989 nebyly restituční nároky potomků posledních majitelů Morawetzu uznány a park do roku 1998 prakticky neměl vlastníka. Tehdy jej získalo město a o rok později se revitalizace parku stala prioritou městského rozpočtu, část oprav hradil Státní fond životního prostředí.  
V roce 1999 byla obnovena odvodňovací síť a cesty, byly instalovány nové lavičky a odpadkové koše. Nejrozsáhlejší rekonstrukcí prošly oba zámecké rybníky. byly dále opraveny oba mostky (tzv. Čertův a Andělský mostek) nad nově zbudovanými přepady obou rybníků a v neposlední řadě byl zrekonstruován Růžový altánek na ostrůvku Dolního rybníka. V roce 2013 zámek a část parku koupila firma Zámek Světla s.r.o., která otevřela zámek veřejnosti v roce 2014 (4 x zámecké expozice, kavárna, show-room) a vy budovala u vstupu do parku cyklo-odpočinkové místo. Majitele zámku spolu s městem park udržují pro návštěvníky z města a blízkého i dalekého okolí.

Vybavení
zahrady v okolí

Akce

Mapa zahrad

Jižní Morava

58 zahrad