ZAVŘÍT SEZNAM

Můj seznam

MOJE ZAHRADY

Nemáte v seznamu žádné zahrady. Vyberte si v našem katalogu.

Akce, které navštívit

Nemáte vybrané žádné akce. Podívejte se na náš kalendář akcí.

"Projekt je spolufinancován EU z programu Interreg Rakousko-Česká republika."

CZ / DE / EN
CZ / DE / EN
CZ / DE / EN
Krásy podzimních zahrad

Novinky

Zde se nacházíte: Domů / Novinky / Krásy podzimních zahrad

Krásy podzimních zahrad

24. 10. 2019

Velká spousta lidí vnímá podzim jako nejkrásnější roční období. Dokud nám počasí ještě dovoluje, měli bychom toho náležitě využít a navštívit některou ze zahrad či parků. Do zahrad můžete vyrazit jen tak na procházku nebo můžete využít akcí pro veřejnost, které zahrady či parky pořádají. A že je z čeho vybírat!

Školské zařízení pro environmentální vzdělávání Lipka pořádá na svých pracovištích velkou spoustu akcí. Namátkově jsme pro vás vybrali několik akcí, které se konají v průběhu několika následujících týdnů. Lipka, pracoviště Kamenná, pořádá po celý rok tematická setkání pro prarodiče a jejich vnoučata. Všechna setkání jsou zaměřená na plyšovou hračku Kukyho, která skončí na skládce, kde ožije a snaží se vrátit domů. 24. října 2019 se koná setkání s názvem „Jak Kuky maloval podzimní krajinu“ a 21. listopadu 2019 proběhne setkání s názvem „Jak si Kuky našel ptačí přátele“. Tato setkání se konají od 13.30 do 15.30 hod. Více o programu Senioři a děti aneb Babi, dědo, pojďte si hrát se dozvíte zde.

Pracoviště Kamenná také 21. listopadu 2019 pořádá setkání s názvem MANDRAGORA. Pod tímto druhem květiny se skrývá celý název setkání, který zní Malý Ale Nezbytný Duševní Relax A Gramotnost Oddechu Rodičů Autistů. Jedná se zahradně terapeutická odpoledne určená pro rodiče dětí s poruchami autistického spektra. Na akci je nutné přihlásit se předem a neplatí se žádný účastnický poplatek. Přidáváme i pozvánku s více informacemi.

Můžete se také vydat i do zámeckých zahrad a užívat si krásy přírody. Zámeckých zahrad je na Jižní Moravě či Vysočině spousta, můžeme např. zmínit zámek Lysice, zámek Milotice či zámek Náměšť nad Oslavou.

Během posledního listopadového víkendu se můžete vydat do Skanzenu Strážnice, kde se bude konat akce s názvem „Radujme se, veselme se“. Čeká vás představení obvyklých prací, zvyků, příprava tradičních jídel a stolování na jihomoravské vesnici v minulém století. Uvidíte obchůzky Lucek, tří králů, pastýře s koledníky a Mikuláše s jeho družinou. Pro děti budou připraveny tvůrčí dílny s možností nazdobit si perníčky, vyrobit si figurky z těsta nebo dárky pro své blízké. Spolu s panem učitelem se navíc můžete naučit známé i méně známe koledy. Dospělí ocení možnost ochutnat mladá vína a zabíjačkové speciality. Program pro veřejnost proběhne od 9.00 do 15.00 hod. Více se o Skanzenu Strážnice dozvíte zde.

Podzim čaruje. Objevujte jeho krásy a vydejte se do zahrad!

Novinka předchozí Novinka následující

vyhledávání

archiv

Mapa zahrad

Jižní Morava

58 zahrad